Pasaulē

Saeimas delegācija vizītē Polijā aicina stiprināt stratēģisko partnerību un dialogu drošības jomā

leta

Saeimas delegācija darba vizītē Polijā aicinājusi vēl ciešāk stiprināt Latvijas un Polijas stratēģisko partnerību un dialogu drošības jomā, uzsverot nepieciešamību koordinēt rīcību NATO ietvaros un reģionālās drošības stiprināšanā, aģentūrai LETA pavēstīja Saeimas Preses dienestā.

Kā norādījusi Saeimas priekšsēdētājas biedre Antoņina Ņenaševa (P), Polija ir viena no Latvijas nozīmīgākajām stratēģiskajām partnerēm, kurai ir būtiska loma reģiona drošībā, noturībā un savienojamībā. Vizītes laikā Latvijas parlamentārieši ar Polijas augstākajām amatpersonām pārrunājuši aktuālos reģionālās drošības izaicinājumus, parlamentārās sadarbības padziļināšanu un abu valstu intereses Eiropas Savienībā.

Delegācija Varšavā tikās ar Polijas prezidenta kancelejas Starptautiskās politikas biroja vadītāju Marčinu Pšidaču, kā arī Polijas Seima Nacionālās aizsardzības komisijas priekšsēdētāju Andžeju Gržibu, kur sarunās uzsvērta nepieciešamība pēc ciešākas darbību koordinācijas NATO ietvaros, tostarp reaģējot uz Krievijas radītajiem drošības draudiem.

Tāpat pārrunāta Latvijas un Polijas sadarbība aizsardzības industrijā, tostarp Dronu koalīcijas ietvaros, kā arī iespējas stiprināt sadarbību dronu tehnoloģiju jomā. Sarunās apspriesti arī izglītības un kultūras sadarbības jautājumi.

Saeimas delegācijas sastāvā vizītē Polijā bija Ņenaševa, deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Polijas parlamentu vadītājs un Ārlietu komisijas sekretārs Juris Viļums (AS), Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētāja vietnieks Jānis Dombrava (NA), Publisko izdevumu un revīzijas komisijas priekšsēdētājs Gatis Liepiņš (JV) un Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšsēdētājs Oļegs Burovs (GKR).

Aktuālās ziņas

Back to top button