Pirmdien Valsts policijas un Valsts robežsardzes sadarbības rezultātā aizturēts pārvadātājs un novērsta sešu nelegālo migrantu nelikumīga robežas šķērsošana, aģentūru LETA informēja Valsts robežsardzē.
Policisti Augšdaugavas novada Laucesas pagastā mēģināja pārbaudei apturēt kādu “Jeep” markas automašīnu, taču tās vadītājs ignorēja policistu likumīgās prasības un lielā ātrumā devās Daugavpils virzienā.
Policisti nekavējoties sāka transportlīdzekļa vajāšanu, kuras rezultātā automašīna apturēta Daugavpilī, taču vadītājs un pasažieri metās bēgt dažādos virzienos.
Policisti veica brīdinājuma šāvienu gaisā, pēc kā izdevās aizturēt vienu personu.
Atbalsta sniegšanai piesaistītas vairākas Valsts policijas un Daugavpils pašvaldības policijas ekipāžas, kā arī Valsts robežsardzes Kriminālizmeklēšanas pārvaldes operatīvie darbinieki un kinologs ar dienesta suni.
Veikto pasākumu rezultātā Valsts policijas amatpersonas aizturēja pārvadātāju – Francijas pilsoni un trīs pasažierus, savukārt Valsts robežsardzes operatīvie darbinieki kopā ar kinologu kādā pamestā mājā aizturēja vēl divus automašīnas pasažierus.
Apstākļu noskaidrošanas laikā konstatēts, ka automašīnas pasažieriem nav derīgu ceļošanas dokumentu un derīgu vīzu un uzturēšanās atļauju.
Pret pārvadātāju sākts kriminālprocess par liela personu skaita nodrošināšanu ar iespēju nelikumīgi uzturēties Latvijā.
Sešas personas nogādātas atpakaļ uz robežu ar Baltkrieviju.
Valsts robežsardze atkārtoti aicina iedzīvotājus neiesaistīties nelikumīgās darbībās un atgādina, ka par iesaisti paredzēti bargi sodi – par personu nelikumīgas pārvietošanas organizēšanu un atbalstīšanu likumpārkāpēji var tikt sodīti ar brīvības atņemšanu uz laiku no diviem līdz pat desmit gadiem, konfiscējot mantu.
Jau ziņots, ka 7. maijā pēc pakaļdzīšanās un šaujamieroča izmantošanas robežsargi Augšdaugavas novadā aizturēja nelikumīgi valsts robežu šķērsojušu personu pārvadātāju. Vēl trīs pārvadātāji aizturēti Krāslavas un Preiļu novados. No nelikumīgas valsts robežas šķērsošanas atturētas 16 personas.



