Pasaulē

Beļģija apturēs atomelektrostaciju slēgšanu

leta

Beļģija apturēs atomelektrostaciju slēgšanu, ceturtdien paziņojis Beļģijas premjerministrs Barts de Vēvers.

Valdība gatavojas sarunām ar operatoru ENGIE par atomelektrostaciju nacionalizāciju, paziņoja premjers.

“Šī valdība izvēlas drošu, pieejamu un ilgtspējīgu enerģiju. Ar mazāku atkarību no fosilo izrakteņu importa un lielāku kontroli pār mūsu pašu apgādi,” platformā “X” skaidroja de Vēvers.

ENGIE paziņoja, ka parakstījis nodomu vēstuli ar Beļģijas valdību par ekskluzīvām sarunām. Tiks apspriesta vienošanās par septiņu kodolreaktoru parka, ar to saistītā personāla, visu meitasuzņēmumu, kā arī visu saistīto aktīvu un saistību, tostarp ekspluatācijas pārtraukšanas un demontāžas saistību, potenciālo iegādi.

Pamata vienošanos paredzēts panākt līdz oktobrim, teikts ENGIE paziņojumā.

Beļģija 2003. gadā nolēma līdz 2025. gadam pakāpeniski pārtraukt kodolenerģijas ražošanu, taču politiskās debates un bažas par energoapgādes drošību ir aizkavējušas šo procesu.

Pagājušajā gadā Beļģijas parlaments ar lielu balsu vairākumu nobalsoja par kodolenerģijas ražošanas pārtraukšanas apturēšanu. Valdība arī iecerējusi būvēt jaunas atomelektrostacijas.

Beļģijā ir septiņi kodolreaktori divās dažādās vietās, no kuriem trīs reaktori jau ir atslēgti no tīkla.

Par novecojošo iekārtu likteni ir diskutēts gadu desmitiem. Pašlaik valsts ir lielā mērā atkarīga no gāzes importa, lai apmierinātu savas elektroenerģijas vajadzības, kaut arī tā ir centusies paplašināt atjaunojamo energoresursu izmantošanu enerģijas ražošanā.

Aktuālās ziņas

Back to top button