Pasaulē

Aptauja: Divas trešdaļas vāciešu Irānas kara dēļ samazinājuši enerģijas patēriņu

leta

Aptuveni divas trešdaļas Vācijas iedzīvotāju apzināti samazina enerģijas patēriņu, reaģējot uz Irānas kara izraisīto cenu pieaugumu, liecina pirmdien publicētie aptaujas dati.

Aptaujā konstatēts, ka 55% respondentu cenšas samazināt apkures izmaksas, 52% pievērš lielāku uzmanību elektroenerģijas patēriņam, bet 56% norādīja, ka izslēdz elektroniskās ierīces, nevis atstāj tās ieslēgtas gaidīšanas režīmā.

Augstākas enerģijas cenas ietekmē arī transporta paradumus, un 48% respodentu retāk izmanto automašīnu, 29% biežāk brauc ar velosipēdu, bet 24% aptaujāto biežāk izmanto sabiedrisko transportu.

Tikmēr vairāk nekā ceturtdaļa respodentu norādījuši, ka netaupa enerģiju, un vairāk nekā puse vāciešu šajā grupā apgalvo, ka jau ir samazinājuši enerģijas patēriņu un neredz iespēju ietaupīt vēl vairāk. Šajā grupā ir vairāk gados vecāku cilvēku.

Vienlaikus 22% aptaujāto vāciešu norādījuši, ka var atļauties augstākās enerģijas cenas, savukārt 18% respondentu pauduši nevēlēšanos mainīt savus paradumus.

Raugoties ilgtermiņā, 23% respodentu vēstī, ka jau ir spēruši soļus, lai atteiktos no fosilo kurināmo izmantošanas, 38% to plāno darīt, bet 40% vāciešu vēl nav veikuši nekādu pasākumus.

Tiešsaistes aptaujā, ko pēc portāla “Verivox” pasūtījuma veica sabiedriskās domas pētījumu institūts “Innofact”, aprīlī tika iegūtas atbildes no 1013 dalībniekiem.

Aktuālās ziņas

Back to top button